Istnieją sporty, o których nigdy nie słyszałeś przeznaczone wyłącznie dla niewielkiej grupy entuzjastów. Niektóre z nich wyglądają bardziej jak zabawa czy wygłupy. Pomimo tego, w rzeczywistości są to poważne dyscypliny, które wymagają wysiłku i ogromnego przygotowania zawodników.

Wśród wielu niekonwencjonalnych dyscyplin znajdujemy takie, które uprawia się na lądzie, w wodzie i w przestworzach. Nie wszystkie niszowe sporty są dofinansowywane prze ministerstwa, dlatego rozwijają się jedynie dlatego, że mają wiernych zwolenników. Wśród mało spotykanych dyscyplin, najbardziej spektakularne są sporty grupowe.

Hokej podwodny

Nie, to nie żart. Hokej podwodny to prawdziwy sport i jest naprawdę fajny. Zespoły składające się z sześciu graczy ścierają się na dnie basenu, popychając krążek hokejowy po podłodze basenu za pomocą kija podobnego do hokejowego. W grze chodzi o to, aby trafić krążek do bramki o szerokości 3 metrów.

Gra na pozór wydaje się chaotyczna i wymagająca, gdyż zawodnicy z przypiętymi płetwami nieustannie balansują między aktywną grą, a wynurzaniem się na powierzchnię. Gra została wynaleziona w Anglii w 1954 roku i rozprzestrzeniła się w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz części Afryki i Azji. Mistrzostwa świata w hokeju podwodnym odbywają się co 2 lata.

Bossaball

Bossaball, wynaleziony w Hiszpanii w 2004 roku, to w zasadzie siatkówka, ale w lepszej wersji. Zamiast na piasku lub na boisku, 4-5 osobowe zespoły grają na sprężystej, nadmuchiwanej podłodze z trampoliną pośrodku.

Gracze mogą uderzać piłkę nad siatką praktycznie dowolną częścią ciała, łącząc siatkarskie szpice z umiejętnościami dryblingu piłki nożnej oraz efektownymi przewrotami i korbami w powietrzu. W tej dyscyplinie, równie ważna co gra, jest muzyka, która się z nią łączy. Imprezy i turnieje zawsze odbywają się z muzyką na żywo lub przy udziale DJ.

Lacrosse

Lacrose to widowiskowa gra zespołowa, której autorami są Indianie. Jej zasady usystematyzowano w XIX w. Pojedynek dóch drużyn rozgrywa się na trawiastym boisku. Celem jest umieszczenie w bramce drużyny przeciwnej piłki, którą zawodnicy odbijają trójkątnymi rakietami.Gra ta przez dwa sezony w roku 1904 i 1908 była konkurencją olimpijską. Lacrosse uważane jest, za przodka hokeja.